Sun Protection

Zdravím vás kočky,
konečne som sa dočkala víkendu, ale že bude až taký horúci, by ma ani vo sne nenapadlo. Vracia sa nám ďalšia vlna horúčav a i keď vám zrejme končia prázdniny a máte pocit, že leto je fuč, stále sa dá vyraziť k vode a rozlúčiť sa s tohtoročným letom vo veľkom štýle. V septembri býva ešte teplo i v známych dovolenkových destináciách a ja zatiaľ neprezradím detaily, ale plánujem ešte jeden dobrodružnejší trip :-)

Takže pusťme sa spoločne do dnešnej recenzie na prípravky Daylong, ktoré vám poskytnú nielen vysoko účinnú SPF ochranu, ale zabezpečia vám i tú najlepšiu starostlivosť o vašu pokožku po pobyte na slnku :-)
*Daylong*
Začnem prípravkom Daylong After Sun Gel, čo je hydratačný chladivý gél určený na celé telo vrátane tváre. Pre mňa, bielokožca je rovnako dôležitá ako ochrana na slnku, tak i proces, ktorý nasleduje potom. Zakladám si natom, aby som kožu hydratovala a zbytočne ju nezaťažovala, práve naopak. Po slnku koža potrebuje úľavu a nič jej nespraví lepšie ako niečo ľahké a chladivé. Gél po opaľovaní sa stal každodennou rutinou po príchode z pláže, avšak chladivý efekt mohol byť aj silnejší. Inak mi zmieroval nepríjemné prejavy a kožu dobre hydratoval.

Vlastnosti
 • ultraľahký gél, rýchlo sa vstrebe a nelepí 
 • pre kožu namáhanú slnkom a citlivú kožu 
 • hydratuje kožu s glycerínom a dexpanthenolom 
 • bez alkoholu, parfumu, emulgátorov, minerálnych olejov a prídavných konzervačných látok
Daylong After Sun Repair sa od gélu odlišuje predovšetkým zložením-obsahuje totižto aktívny enzým na opravu DNA endonukleázu. Akokoľvek čudne to znie, vedzte, že podobné enzýmy sa v koži prirodzene nachádzajú,  pomáhajú pokožku zregenerovať a zároveň ju chránia pred predčasným starnutím. Ja som ho používala najmä na tvár, kde mi robil vyslovene dobre. Tvár si veľmi neopaľujem a ak už aj, zakaždým si ju chránim. Po natretí sa rýchlo vstrebal a príjemne mi voňal, klasický krém na tvár som takmer nepoužívala. 
Daylong Extreme SPF 50 je opaľovacie mlieko pre extrémne citlivú kožu a to platí najmä pre fototyp I až II. Chráni vás vo vysokohorskom prostredí ako aj v trópoch. Toto leto som bola na horách iba raz a preto som mlieko nejak často nepoužívala, určite je však dobré ho doma mať, pre istotu. Nikdy neviete kam sa vyberiete a kedy ho budete práve potrebovať. Na horách je slušne silné UV a preto by som neriskovala.  Obsahuje vitamín E, aloe vera a je ozaj vodeodolné, i keď na turistike je to asi jedno. Je bez parfumu, emulgátorov a prídavných konzervačných látok, je teda  vhodné i pre malé detičky, i keď Daylong má i produkty cielene určené pre tých najmenších.

Naopak druhý prípravok je mojim favoritom a jednoznačne najviac využívaných ochrancom na slnku. Prežil so mnou celú dovolenku a je to Daylog sensitive SPF 30 Gel-Spray. Ako vyplýva z názvu jedná sa o opaľovací prípravok v spreji na mimoriadne citlivú pokožku, ako sú napr. ľudia trpiaci mallorca acne alebo alergiou na slnko. Chvalabohu, netrpím ani jedným z toho, ale kožu citlivú mám a neraz sa mi kombinácia slnka a slanej vody vypomstila v podobe červených fľakov po tele. Toto leto som si aj napriek slanému Jadranu mohla užívať v kľude dovolenku a nemusela som hľadať zakaždým sprchu, akonáhle som vyšla z mora. Prípravok je takej béžovej farby a rozprašovač veru nie je jeho silná stránka, nakoľko celý apartmán bol prvé dni od tohto mlieka cez dlážku až po zrkadlo, tak som si ho striekala priamo do dlane ale o nebolo ono, čiže asi je najlepšie natrieť sa priamo v teréne. Po streknutí na kožu ho treba dobre rozotrieť a to naozaj poctivo, lebo tam kde ho poriadne nezapracujete, vám môže ostať po opaľovaní svetlejší fľak :-) Za celý pobyt som ani raz nebola spálená a to som, dá sa povedať, pol dňa sedela na slnku. Aplikáciu som prirodzene opakovala viackrát za deň, i keď je mlieko vodeodolné. Posledný deň som si nenatrela jednu partiu a po 20 minútach som tak zhorela, že som celou cestou v aute vyplakávala, tak ma to pálilo. Poučila som sa a so 100% istotou môžem tvrdiť, že Daylong bohovsky funguje a nemá zmysel skúšať "čo sa stane, ak sa na chvíľu nenatriem." :-D

Vlastnosti
 • Vysoká ochrana (SPF 30)
 • ľahko sa rozotiera, rýchlo sa vstrebe, nelepí > výsledkom je vynikajúci pocit na koži
 • bez parabénov, parfumu a egulgátorov
 • extrémne odolné voči vode
 • hypoalergénne, nekomedogénne
 • dermatologicky testované
Máte skúsenosti s Daylong? :-)


5 komentárov

 1. Daylong je jediné, čo používam už veeeeľmi dlho :) tiež mám veľmi bielu kožu, ľahko sa spálim a toto je moja jediná záchrana.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mne tiez iba tuto znacku kozna doporucila a je pre mna top :)

   Odstrániť
 2. VELMI HEZKÝ ČLÁNEK
  terievans98.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Daylong som nepoužívala nikdy. Ale asi na budúce leto si ho zaobstarám :) Pekný článok

  Pozývam vás na Giveaway o sérum na riasy Realash v hodnote 50€
  http://www.danycuks.com/2015/08/realash-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť

Celkový počet zobrazení stránky